Kategorie

Newsletter


Partnerzy

APAP C PLUS - LECZY OBJAWY PRZEZIEBIENIA I GRYPY 10...

APAP C PLUS - LECZY OBJAWY PRZEZIEBIENIA I GRYPY 10 TAB. MUSUJACYCH

$12.50

Opis produktu

Krótkotrwałe leczenie objawów występujących w przebiegu przeziębienia i grypy, takich jak: gorączka, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe.

Skład
1 tabl. musująca zawiera 500 mg paracetamolu i 300 mg kwasu askorbowego.

Działanie
Preparat o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Paracetamol poprzez hamowanie aktywności cyklooksygenazy kwasu arachidonowego hamuje syntezę prostaglandyn w o.u.n., czego efektem jest podwyższenie progu bólowego. Zmniejszenie stężenia prostaglandyn w podwzgórzu wywołuje działanie przeciwgorączkowe. Szybko i prawie całkowicie wchłania się z przewodu pokarmowego. Maksymalne stężenie we krwi osiąga po 1 h; T0,5 wynosi 2-4 h. Czas działania przeciwbólowego wynosi 4-6 h, a przeciwgorączkowego 6-8 h. Metabolizowany w wątrobie, wydalany przez nerki. Dodatek witaminy C uzupełnia niedobory w organizmie występujące w przebiegu chorób przeziębieniowych. Maksymalne stężenie we krwi osiąga po 2-3 h.

Wskazania
Krótkotrwałe leczenie objawów występujących w przebiegu przeziębienia i grypy, takich jak: gorączka, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe.

Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na składniki preparatu. Wrodzony niedobór G-6-PD. Ciężka niewydolność wątroby lub nerek. Wirusowe zapalenie wątroby. Choroba alkoholowa. Fenyloketonuria (preparat zawiera aspartam). Stosowanie inhibitorów MAO oraz okres do 2 tygodni po ich odstawieniu. Stosowanie zydowudyny. Dzieci poniżej 13 r.ż.

Środki ostrożności
Stosowanie preparatu przez osoby z niewydolnością wątroby, nadużywające alkoholu oraz głodzone stwarza ryzyko uszkodzenia wątroby. Ostrożnie stosować u osób z niewydolnością nerek, kamicą dróg moczowych, hemochromatozą i na diecie niskosodowej.

Ciąża i okres karmienia piersią
W ciąży i okresie karmienia piersią stosować tylko w przypadku zdecydowanej konieczności.

Interakcje
Paracetamol nasila działanie doustnych leków przeciwzakrzepowych z grupy kumaryny. Stosowany z inhibitorami MAO może wywołać stany pobudzenia i wysoką gorączkę (należy zachować co najmniej 14-dniową przerwę). Równoczesne stosowanie z lekami przeciwpadaczkowymi, nasennymi, rifampicyną oraz alkoholem zwiększa ryzyko uszkodzenia wątroby. Metoklopramid przyspiesza, a propantelina opóźnia wchłanianie paracetamolu z przewodu pokarmowego. Równoczesne stosowanie z zydowudyną może nasilać toksyczne działanie zydowudyny na szpik kostny. Nie stosować równocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol. Kwas askorbowy zwiększa wchłanianie glinu i żelaza.

Dawkowanie
Dorośli i dzieci od 13 r.ż.: 1 tabl. rozpuścić w 1/2 szkalnki wody i pić co 4-6 h. Nie stosować więcej niż 3 tabletki na dobę.

Opakowanie: 10 tab. musujacych

Koszyk  

Brak produktów

Dostawa $0.00

Suma $0.00

Podano ceny bez TAX

Koszyk Zapłać

PayPal